вівторок, 30 квітня 2024 р.

Міцжнародний день танцю


    

Танець — невід’ємна частина будь-якої культури. Він є джерелом натхнення для художників, дизайнерів, скульпторів і режисерів театру і кіно. Мистецтво танцю — це загальнолюдське явище, що дарує людям радість. Завдяки йому ми маємо можливість доторкнутися до піднесеного, хвилюючого і чарівного світу мистецтва. Танець — це рух, а рух це життя!

Міжнародний день танцю – професійне свято танцівників балету, колективів бального, народного, сучасного танцю, танцівників-аматорів і всіх, хто любить танець.



29 квітня з учнями 6-го класу в бібліотечно-інформаційному центрі нашого закладу проведену цикл заходів присвячений цьому унікальному святу. Діти дізналися про історію виникнення танцю та самого свята, яке відзначається з 29 квітня 1982 року за рішенням ЮНЕСКО -  у день народження французького балетмейстера Жана-Жоржа Новера, реформатора і теоретика хореографічного мистецтва, який увійшов до історії, як «батько сучасного балету». Для учнів проведено огляд творів відомих митців мистецтва хореографії Віктора Похиленко та Анатолія Кривохижі. Також діти дізналися про історію створення «перлини українського танцю», який знаходиться в самому серці (центрі) України - це ансамбль танцю «Ятрань». Заслужений ансамбль народного танцю України «Ятрань» — заслужений творчий танцювальний колектив з обласного центру міста Кропивницького, що має понад півстолітню історію й славні традиції. Учні з зацікавленістю переглянули презентацію про цей чудовий колектив. Наприкінці заходу діти ділилися своїми враженнями про свою любов до мистецтва хореографії і чому вони вирішили зв’язати своє життя з танцем.






вівторок, 23 квітня 2024 р.

Подбай про своє ментальне здоров'я через книгу


 

        У вільному доступі з’явився посібник «Живі письменники. Як говорити з дітьми про війну та мир»  У рамках проєкту «Живі письменники. Як говорити з дітьми про війну та мир» вийшов третій тематичний посібник для батьків та освітян. У ньому систематизовано дослідження літературознавців, психологів та істориків на тему «Як говорити з дітьми та підлітками про війну та мир засобами літератури». Експерти з читання пропонують інструменти для полегшення проживання дитячого та підліткового воєнного досвіду, травматичних подій через літературні твори сучасних українських письменників.

Посібник можна завантажити тут

Посібник складається з двох основних розділів:

  1. Методологічні та психологічні статті, що пояснюють терапевтичний ефект читання, містять літературознавче та психологічне обгрунтування роботи з виданнями для різних вікових аудиторій дітей та підлітків, містять опис методик читання літератури на складні теми, роботи зі школярами тощо. Зокрема доросла аудиторія отримає дієві підказки для відповідей на поширені дитячі запитання про війну й спрямування до відповідних видань.
  2. Добірки книжок із описами для дітей дошкільного, молодшого, середнього та старшого шкільного віку. У цих статтях є обкладинки видання, теги — теми, яких торкається твір, бібліографічний рядок, опис книги в контексті теми, коментар психологині Світлани Ройз. Біля багатьох видань можна знайти посилання та к’юар-коди, які ведуть на додаткові матеріали чи на можливість безкоштовно читати або слухати книжку.

          Усі описані методики, поради, інструменти є результатом понад півторарічної роботи фахівчинь та фахівців проєкту в прямих онлайн та офлайн контактах та бесідах із дітьми та підлітками в локаціях країн Європи. Це були десятки читань, обговорень також і в педагогічних колективах, зокрема в Україні, Польщі, Чехії на освітніх, бібліотечних та громадських локаціях.

         “Ми певні, що читання та контакт із книжкою є одним із найбільш ефективних інструментів у супроводі дітей та підлітків у небезпечних досвідах війни та в переосмисленні цих досвідів. Після пережитого ми усі шукаємо ресурси й способи жити в новому мирі, у новому світі, який ніколи не буде таким як був, і з досвідами, яких ми та наші діти краще б не переживали. Тож ми свідомо вирішили, що будемо говорити ще й про масштабний і бажаний фінал війни — МИР.”, – коментує керівниця проєкту, Тетяна Стус

Керівниця проєкту: Тетяна Стус

Голова експертної ради: Галина Титиш

Експертки: Марія Артеменко, Ольга Купріян, Анастасія Музиченко, Світлана Ройз, Тетяна Стус, Галина Ткачук, Анна Третяк.

Психологині: Світлана Ройз, Вікторія Самохвал.

Історик: Євгеній Шелест. 

Редакторка: Жанна Капшук.  

Обкладинка: Марина Шутурма. 


Проєкт реалізується ГО «Смарт освіта» та лабораторією дитячого читання «БараБука» НЦ «МАНУ» за сприяння державної установи «Український інститут книги» за кошти державного бюджету України.

понеділок, 8 квітня 2024 р.

Про конкурсний відбір підручників для учнів 11 класу

 Витяг з протоколу № 5

засідання педагогічної ради

Центральноукраїнського наукового ліцею-інтернату

від  26 березня 2024 року

 

Голова: Мазур Н.І.

Секретар: Шепель В.О.

Присутні:

Порядок денний

                  Про конкурсний відбір підручників для 11 класу Центральноукраїнського наукового ліцею-інтернату в м. Кропивницький

1.      Слухали:

     Якимчука О.Н. - заступника директора з навчальної роботи, Просіну О.В. - завідуючу бібліотекою, які запропонували перелік підручників для 11 класу

         2.   Ухвалили:

Затвердити перелік підручників для 11 класу Центральноукраїнського наукового ліцею-інтернату, які були відібрані вчителями закладу:

  1. Ніколенко О.М., Ковальова Л.Л., Лебедь Д.О., .Юлдашева Л.П., Орлова О.В., Ніколенко К. С. "Зарубіжна література (рівень стандарту)" підручник для 11 класу закладів загальної середньої освіти - 187 примірників.
  2.  Заболотний О. В., Заболотний В. В. "Українська мова (рівень стандарту)" підручник для 11 класу закладів загальної середньої освіти  - 127 примірників.
  3. Авраменко О.М. "Українська мова (рівень стандарту)" підручник для 11 класу закладів загальної середньої освіти  - 64 примірника.
  4. Авраменко О.М., Пахаренко В.І. "Українська література ( рівень стандарту)" підручник для 11 класу закладів загальної середньої освіти  - 157 примірників.
  5. Слоньовська О.В., Мафтин Н.В., Вівчарик Н.М. "Українська література (профільний рівень)" підручник для 11 класу закладів загальної середньої освіти  -32 примірника.
  6. Карпюк О.Д. "Англійська мова (11-й рік навчання, рівень стандарту)" підручник для 11 класу закладів загальної середньої освіти - 63 примірника.
  7. Мерзляк А. Г., Номіровський Д. А., Полонський В. Б., Якір М. С.  «Математика (алгебра і початки аналізу та геометрія, рівень стандарту)» підручник для 11 класу закладів загальної середньої освіти - 62 примірника.
  8. Істер О. С. «Математика (алгебра і початки аналізу та геометрія, рівень стандарту)» підручник для 11 класу закладів загальної середньої освіти - 32 примірника. 
  9. Мерзляк А. Г., Номіровський Д. А., Полонський В.Б., Якір М. С. «Алгебра і початки аналізу (профільний рівень)» підручник для 11 класу закладів загальної середньої освіти - 64 примірника.
  10. Нелін Є. П., Долгова О. Є. «Алгебра і початки аналізу (профільний рівень)» підручник для 11 класу закладів загальної середньої освіти -  32 примірника.
  11. Мерзляк А. Г., Номіровський Д. А., Полонський В.Б., Якір М. С. «Геометрія (профільний рівень)» підручник для 11 класу закладів загальної середньої освіти - 64 примірника.
  12. Нелін Є. П., Долгова О. Є. «Геометрія (профільний рівень)» підручник для 11 класу закладів загальної середньої освіти - 32 примірника.
  13. Остапченко Л.І., Балан П.Г., Компанець Т.А., Рушковський С. Р. «Біологія і екологія (рівень стандарту)» підручник для 11 класу закладів загальної середньої освіти - 186 примірників.
  14. Кобернік С. Г., Коваленко Р. Р. «Географія (рівень стандарту)» підручник для 11 класу закладів загальної середньої освіти - 186 примірників.
  15. Бар’яхтар В. Г., Довгий С. О., Божинова Ф. Я., Кірюхіна О. О. «Фізика (рівень стандарту)» підручник для 11 класу закладів загальної середньої освіти - 186 примірників.
  16. Григорович О. В. «Хімія (рівень стандарту)» підручник для 11 класу закладів загальної середньої освіти - 123 примірника.
  17. Попель П. П., Крикля Л. С. «Хімія (рівень стандарту)» підручник для 11 класу закладів загальної середньої освіти - 62 примірника.
     

"ДАРМА НЕ БІЙСЯ, АЛЕ СТЕРЕЖИСЯ" до тижня безпеки життєдіяльності


Онлайн-огляд літератури

"Тривожна полиця" 

книжки, які дають впевненності під час війни