понеділок, 18 листопада 2024 р.

Хронологія Революції Гідності




Хронологія Революції Гідності


21 листопада 2013. Початок.

   Прем’єр-міністр М. Азаров несподівано оголошує про рішення уряду призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. На знак протесту ввечері близько 2 тисяч осіб вперше збираються біля стели на Майдані Незалежності в Києві.  Детальніше: "Євромайдан. Передумови і початок"

24 листопада 2013.

   В Києві відбулася хода "За Європейську Україну!" і велике віче на Європейській площі, найбільше з часів Помаранчевої Революції. Участь у ньому прийняли за різними оцінками від 60 до 150 тисяч людей. Масштабні мітинги пройшли також в багатьох українських містах.


26 листопада 2013. Студентський страйк.

   Початок студентського попереджувального страйку. Ввечері відбулося об’єнання двох майданів – громадсько-студентського і політичного. Протестувальники з Європейської площі без партійної символіки та з великими прапорами України та ЄС перейшли на Майдан Незалежності.


30 листопада 2013. Розгін Євромайдану.

   Близько 4-ї години ночі бійці спецпідрозділу «Беркут» жорстоко і криваво розігнали протестувальників, переважно студентів, які лишилися тієї ночі чергувати на Майдані Незалежності. Внаслідок розгону офіційно постраждали 94 особи. Цим фактично закінчився період Євромайдану і почалася Революція Гідності.

 Детальніше: "Розгін Євромайдану"


1 грудня 2013. Банкова.

   На вулиці Києва виходять за різними оцінками, від 500 тисяч до 1 млн протестувальників, на Майдані Незалежності проходить велике віче. Майданівці займають Будинок профспілок і будівлю КМДА. Ввечері відбулися сутички між протестувальниками і міліцією на вул. Банковій біля Адміністрації Президента. Беркутівці жорстоко побили беззбройних людей. Було травмовано 112 активістів і 45 журналістів.


8 грудня 2013. "Марш мільйонів".

   В Києві пройшов «Марш мільйонів». На Майдані Незалежності відбулось Народне Віче, в якому прийняло участь понад мільйон осіб. Було прийнято рішення про початок блокування Адміністрації Президента, будівлі Уряду та інших установ. В Києві активісти зносять пам’ятник Леніну.


11 грудня 2013. Перший штурм.

   Майдан відбив першу спробу штурму, яку вночі здійснили бійці спецпідрозділу «Беркут» та ВВ. Того ж дня, близько 9-ї ранку силовики здійснили невдалу спробу захопити контрольовану майданівціями КМДА.


25 грудня 2013. Жорстоке побиття Тетяни Чорновіл.

   На трасі Київ-Бориспіль, в селі Гора під Києвом, жорстоко побили журналістку і активістку Тетяну Чорновол – автора резонансних репортажів і про маєтки і статки високопосадовців, у т. ч. "Межигір’я" В. Януковича.


29 грудня 2013. «Марш на Межигір’я».

   Відбувся мирний автопробіг під назвою «Марш на Межигір’я», організований активістами, зокрема представниками «Автомайдану», до резиденції президента В. Януковича в Межигір’ї.