середа, 19 лютого 2025 р.

"НЕБЕСНА СОТНЯ. ЗИМА, ЩО ЗМІНИЛА КРАЇНУ"

                                            

                                                                                               

     

Небесна сотня – так назвали українців, які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути не бидлом, а народом – джерелом і мірилом влади у власній державі, за країну, в якій не страшно жити і народжувати дітей. За цю самопожертву українці їх канонізували – за велінням серця долучили до сонму Небесного воїнства на чолі з архистратигом Михаїлом. Аби захищали країну від лиха, пильнували й оберігали її з небес…

Жахливі кадри з вулиці Інститутської, де снайпери розстрілювали беззбройних і безборонних, виймають душу. Українці падали, підтяті кулями, у день, коли влада офіційно оголосила перемир’я! Не рятували ні каски, ні бронежилети, ні, тим паче, дерев’яні щити. Гинули, намагаючись врятувати побратимів, винести з вулиці поранених і таких же беззбройних. Проте снайперів не зупиняла ні відсутність зброї, ні білі футболки лікарів з червоними хрестами, ні беззахисність випадкових перехожих біля Жовтневого палацу…

За бійцями Небесної сотні тужить не лише Україна. У пам’ять про загиблих наші співвітчизники запалювали свічки в іспанській Малазі та Барселоні, німецькому Гамбурзі, португальських містах Альбуфейра та Порту. У Нью-Йорку поіменно молитвою вшанували Героїв Майдану. Понад 900 учасників акції розтягнули 50-метровий синьо-жовтий прапор. Серед них були не тільки українці, а й росіяни, білоруси, грузини. У Вашингтоні біля Білого дому українці провели акцію “Тихий протест”, на яку прийшла рекордна кількість мітингувальників за час усіх протестів під резиденцією президента. У Лондоні понад дві тисячі активістів створили живий ланцюг. Небесну сотню вшанували навіть у космосі. Про це у своєму Твіттері написав астронавт Дуглас Вілок, який висловив співчуття сім’ям загиблих на Євромайдані.

     


 

Немає коментарів:

Дописати коментар